Korzystając z naszych usług, przyjmujesz do wiadomości, że używamy plików cookie i podobnych technologii do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem.
Dowiedz się więcej
#htmlcaption1 #htmlcaption2 #htmlcaption3

Ostatnie wpisy

Jak chronić torebkę przed kradzieżą oraz jak chronić jej zawartość, przed ingerencją złodzieja?

Jak chronić torebkę przed kradzieżą oraz jak chronić jej zawartość, przed ingerencją złodzieja?

Uncategories 0 Komentarze

Zazwyczaj większość pań nosi w torebce m.in portfele, karty płatnicze, dokumenty, telefony komórkowe. Niestety, złodzieje doskonale o tym wiedzą i tylko czekają na dogodną okazję, aby pozbawić je zgromadzonych tam wartościowych rzeczy. Najczęściej złodzieje dokonują kradzieże poszczególnych elementów zawartości torebki poprzez wyciągnięcie ręką danej rzeczy bezpośrednio z torebki, poprzez otwór w komorze lub poprzez przecięcie ostrym narzędziem ścianki torebki.     Często też zdarza się, że złodziej dokonuje kradzieży całej torebki, wykorzystując naszą nieuwagę lub zrywając torebkę bezpośrednio z naszego ramienia, czy też wyrywając nam prosto z rąk.  Jeśli będziemy przestrzegać kilku najważniejszych zasad, to nie powinno się nam przydarzyć nic złego.     Bez wątpienia, nasza torebka powinna być zapinana na zamek. Wtedy kieszonkowcom będzie o wiele trudniej dostać się do środka i wyciągnąć portfel. Wiele kobiet bagatelizuje tę kwestię, co jest dużym błędem. Posiadanie torebki na zamek bardzo utrudni zadanie złodziejowi i sprawi, że raczej w ogóle nie będzie zainteresowany jej zawartością. Jego uwaga skupi się na tych kobietach, które nie będą miały torebek z zamkami, ponieważ w takim przypadku o wiele łatwiej i szybciej jest dokonać kradzieży. Nosząc  torebkę należy pamiętać, aby znajdowała się z przodu albo ewentualnie z boku. Wtedy będziemy mieć zdecydowanie większą kontrolę nad tym, co się z nią aktualnie dzieje. Pod żadnym pozorem nie trzymajmy torebki z tyłu, ani też swobodnie w reku. Złodzieje tylko czekają na takie okazje. Torebka powinna być szczelnie zamknięta. Aby zagwarantować sobie jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, portfel powinien być umieszczony nie na samej górze, ale w wewnętrznej kieszonce, która też jest zapinana na zamek. Takie podwójne zabezpieczenie to dobre przeciwdziałanie ewentualnej kradzieży. Należy też zwracać uwagę, z której strony jest suwak podczas noszenia torebki. Najlepiej, aby był z przodu, by cały czas można było mieć oko na ten element. Należy zachować szczególną ostrożność, kiedy znajdujemy się w dużym zbiorowisku ludzi. Pamiętajmy, że w tłumie kieszonkowcy czują się swobodnie. W związku z tym, trzeba być szczególnie uważnym w autobusach czy na zakupach w galeriach handlowych.

Poza naszą wzmożoną uwagą i zdrowym rozsądkiem przed kradzieżą naszej torebki lub jej zawartością może nas uchronić wiele rozwiązań, które to w ostatnich latach zaczęli stosować producenci torebek.

Często spotykamy takie rozwiązania zabezpieczenia torebek:

Ochrona przed przecięciem ścianek torebki.

Elastyczna stalowa siatka między dwiema warstwami materiału zamienia torebkę lub torbę w sejf.

Siatki stalowe wszyte w ścianki torebki. Chronią najczęściej narażone na przecięcia elementy czyli front, boki oraz dół torebki lub torby. Skutecznie ograniczają dostanie się do wnętrza i wyjęcie cennej zawartości z torebki.

Paski odporne na przecięcia i zerwania.

Natomiast paski chroni wpuszczona w jego budowę metalowa, nie widoczna stalowa linka uniemożliwiająca przecięcie paska lub jego zerwanie z ramienia przez złodzieja.

Zabezpieczenia suwaków przed rozsunięciem i otwarciem torebki.

Sprytne zakończenia suwaków pozwalają w każdej torebce lub torbie na zabezpieczenie zamków po ich zamknięciu. Uniemożliwia to przypadkowe rozsunięcia zamka oraz zabezpiecza przed ich rozsunięciem przez złodzieja.

Ochrona kart kredytowych znajdujących się w torebce.

Specjalne kieszenie chronią karty oraz dokumenty wykorzystujące technologię RFID przed zeskanowaniem i kradzieżą tożsamości. Blokują częstotliwości od 10MHz do 3GHz używane w większości elektronicznych dokumentów i kartach płatniczych.

 

Zostaw swój komentarz

*
**Niepublikowany
*Site url with http://
*