Czy warto wysłać dziecko na obóz albo kolonię?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego powoli powinniśmy zacząć myśleć o tym, jak zorganizować swojej pociesze czas wolny od szkoły. Poprzednie pokolenia nie miały tyle możliwości, dzieci zazwyczaj spędzały całe dnie na placach zabawach, a rodzice pracowali. Dziś możliwości jest jednak znacznie więcej, bo można posłać pociechę na kolonię albo obóz. Czy to dobre rozwiązanie?

Dlaczego obóz młodzieżowy?

Obozy młodzieżowe są obecnie organizowane przez bardzo wiele firm, jednak nie każda oferta będzie w stanie oczywiście spełnić nasze oczekiwania oraz potrzeby dziecka. Ważne jest to, aby organizator wyjazdu był kompetentny, oferował dobre warunki mieszkaniowe oraz wsparcie doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych pedagogów, którzy będą w stanie poradzić sobie nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Wybór obozu młodzieżowego nie może być więc przypadkowy.

Dobrym sposobem na znalezienie satysfakcjonującej oferty jest po prostu sugerowanie się opiniami innych rodziców, którzy na przykład polecą daną firmę. Dobrym przykładem jest https://www.kogis.pl/obozy, firma która ma bardzo duże doświadczenie, oferująca obozy tematyczne oraz różnego rodzaju wyjazdy kolonijne, także językowe.
Obozy młodzieżowe mają wiele zalet, począwszy od rozwoju samodzielności u dziecka, o przeżycie niezapomnianej przygody i nawiązanie nowych znajomości z rówieśnikami. Ważne jest to, aby nasza pociecha dobrze czuła się na wyjeździe. Pierwszy obóz warto zaplanować w kraju, bo jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze można przyjechać i odebrać dziecko.

Obóz dla nastolatków, kolonia dla mniejszych dzieci

Kolonia ma nieco inną strukturę niż obóz, gdyż taki wyjazd jest dedykowany młodszym dzieciom do 12 roku życia. Obozy młodzieżowe są przeznaczone dla nastolatków, którzy na przykład chcą rozwijać swoje zainteresowania. W tym wypadku dobrym wyborem będzie na przykład obóz sportowy, żeglarski albo artystyczny w zależności od upodobań naszej pociechy. Ważne jest oczywiście to, aby dziecko wiedziało, co je czeka. Jeśli inicjatywa nie wychodzi od nas, ale do dziecka sytuacja jest prostsza. W przypadku, gdy to my mamy pomysł w zakresie wyjazdu na obóz, warto nakreślić dziecku jak dokładnie wygląda taki wyjazd.

Oprócz tego, należy sprawdzić harmonogram zajęć, jaki będzie obowiązywać na obozie. Być może nie wszystkie jego punkty przypadną nam do gustu. Można w tej sytuacji zaznaczyć, że nasza pociecha nie będzie chciała brać udziału we wszystkich zajęciach, warto wspomnieć o wszystkich ograniczeniach dziecka, aby późnej nie było zestresowane, że musi robić coś, czego nie chce.

Obozy młodzieżowe i kolonie to doskonała alternatywa dla wakacji u babci, czy nudzenia się w domu w momencie, gdy rodzice pracują. My rodzice możemy w tym wypadku oddać się obowiązkom zawodowym, a nasze dzieci w mogą w tym czasie przeżywać niezapomniane przygody pod okiem pedagogów. W przypadku posiadania odpowiedniego budżet, bez wątpienia warto rozważyć wysłanie dziecka na wakacje na obóz krajowy lub zagraniczny, jeśli jest na to gotowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.