Jak nie dać się okraść złodziejowi?

Torebka damska to prawdziwa skarbnica nie tylko wiedzy o jej właścicielce ale również sposób na przechowywanie wielu cennych i podręcznych rzeczy, które są potrzebę paniom na co dzień. Jednak każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie w ten sposób torebka staje się celem wielu osób szukających nieuczciwego zarobku. Chociaż na co dzień staramy się być ostrożne, to jednak warto przypomnieć sobie kilka zasad, dzięki którym nie damy złodziejowi ukraść naszej torebki.

Miej zawsze na oku swoją torebkę

Chociaż czasem zdarza ci się w sklepie przystanąć i z zaciekawieniem oglądać wypatrzona perełkę, to pamiętaj, żeby nigdy nie odkładać w takiej sytuacji twojej torebki poza zasięg twojego wzroku. Co prawda w wielu sklepach jest już świetny monitoring, to jednak jest to również doskonała okazja do nieuczciwego obserwatora. Wystarczy chwila, żeby zniknął z twojej torebki portfel czy też telefon.
Staraj się również brać torebkę za każdym razem gdy przechodzisz między półkami i regałami. Choć przeważnie na pewno masz swoją torebkę przy sobie, to już chwila nieuwagi może się okazać doskonała sposobnością do kradzieży. To samo tyczy się oczywiście pilnowania torebki nawet w przymierzalni.

Bądź szczególnie uważna w zatłoczonych miejscach

Jeśli często korzystasz z komunikacji miejskiej lub akurat wybrałaś się na targ miejski albo jakiś festyn czy koncert, to przykładaj szczególną uwagę, czy nie stoisz w bardzo tłocznym miejscu. W takich warunkach bardzo łatwo o kradzież. Warto również dokładnie trzymać torebkę jedną ręką, zdarza się bowiem, że złodziej szybko przecina jej pasek i szybko znika z miejsca zdarzenia.
Warto również pamiętać, że w tłoku znacznie trudniej nam stwierdzić, czy przypadkiem ktoś właśnie niecprzesukal nam torebki.

Pamiętaj o zamykaniu torebki

Chociaż zamek to współcześnie zarówno ozdoba, jak i funkcjonalny element naszej torebki, to jednak zawsze każda z nas powinna pamiętać o tym, żeby go dokładnie zamykać. Bez względu na to, czy twoja torebka jest zamykana na klapkę, zamek błyskawiczny czy ściągana sznureczkiem, to zawsze powinna być ona dokładnie zamknięta. To nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Dobrze zamknięta torebka to jednak pół sukcesu.
Gdy już zarzucisz torebkę na ramię, to w przypadku na przykład zamka błyskawicznego warto mieć go zawsze
Przy dłoni i to w zasięgu wzroku. Zdarza się bowiem, szczególnie w przypadku dużych torebek, że już delikatne rozsunięcie zamka pozwala na wsunięcie do niej ręki i wyjęcie zawartości. Dla doświadczonego złodzieja to kilka minut roboty, a dla ciebie czasem poważne straty.

Podsumowując warto wymienić sobie wszystkie wskazówki razem :

  • miej zawsze torebkę na oku;
  • unikac bardzo zatłoczonych miejsc;
  • zawsze zamykaj zamek;
  • trzymaj torebkę w ten sposób, żeby zamek nie znajdował się poza twoim zasięgiem wzroku.

Dzięki tym kilku zasadom na pewno znacznie łatwiej unikniesz przykrej niespodzianki związanej z kradzieżą twojej torebki, czy też jej zawartości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.