Listonoszki damskie, jak ich nie nosić latem?

Każda z pań uważnie dobiera dodatki do swojej stylizacji. Na pewno każda z nas bierze pod uwagę kolor i wzór widoczny na tym elemencie naszego outfitu. Jednak czy zawsze zwracasz uwagę czy fason torebki jest odpowiednio dobrany do stylizacji? W przypadku oficjalnych wyjść na pewno tak, ale w jaki sposób używasz swojej ulubionej listonoszki? Dzisiaj podpowiemy sobie w jakich sytuacjach zdecydować się na inny model.

Dlaczego listonoszka?

Torebka ta początkowo przeznaczona była dla urzędników i wojskowych w końcu to prosty fason, który pozwala w wygodny sposób przenosić ważne dokumenty. Był to znacznie wygodniejszy sposób niż używanie plecaka. Do dzisiaj większe wersję tej torby są używane przez pracowników poczty. Z kolei mniejsze zawojowały świat męskiej i damskiej mody. W końcu system sprytnych przegródek i miejsca do przechowywania ukryty w niewielkiej torebce na ramię, to doskonały sposób na przygotowanie się do wyjścia.

Na pewno nie na elegancko

Ze względu na to, że ten fason torebki jest przeznaczony do luźnych stylizacji to na pewno nie warto decydować się na zestawianie go z biznesowym strojem. Znacznie lepiej zdecydować się na użycie jej, gdy mamy na sobie koszule i jeansy. Jednak jeśli w twoje firmie panuje dress code, to listonoszka jednak się nie sprawdzi.
Chociaż rozmiar i kolory damskich listonoszem są zróżnicowane, to jednak lepiej wybrać jedną spotkanie ze znajomymi niż z szefem czy ważnym kontrahentem.

Czy listonoszka sprawdzi się na shopping?

Chociaż ta torebka ma mnóstwo funkcjonalnych przegródek i szybko znajdziesz w niej wszystko to, czego akurat potrzebujesz, to jednak znacznie lepiej jest się na nią zdecydować jeśli chodzi o spotkanie na mieście czy szybkie wyjście na kawę.
Jeśli chodzi o szybkie zakupy po pracy czy umówiony shopping z koleżankami, to znacznie lepiej jest wybrać torbę przeznaczoną właśnie do tego celu. To bardzo ważne. W ten sposób nasza stylowa będzie wyglądać znacznie lepiej, a torebka będzie znacznie bardziej funkcjonalna niż nam się mogło wcześniej wydawać.

Imprezy okolicznościowe

W trakcie studniówki czy wesela również lepiej postawić na bardziej dopasowany fason, na przykład na kopertówkę. W końcu to elegancka torebka na tego rodzaju okazję. listonoszka niestety się tu nie sprawdzi. A dodatkowo będzie nas kusić możliwością zabrania przedmiotów, które nam się nie przydadzą. A przecież nie musimy ich dźwigać. To również bardzo ważne.
Pamiętaj również, że urok listonoszki przesadził o jej sukcesie, a w trakcie tego rodzaju wyjść torebka powinna być delikatnym dodatkiem a nie podstawą stylizacji.

Jak widać chociaż listonoszki zawojowały świat i możemy je kupić w wersji zarówno damskiej jak i męskiej to jednak warto z nich zrezygnować w pewnych okolicznościach. To idealny model przeznaczony na popołudniowe wyjścia w gronie przyjaciół.
Bez względu na Twój wiek czy nawet płeć możesz się na nią zdecydować i cieszyć się z funkcjonalności ukrytej w tym niewielkim dodatku do twojej stylizacji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.